Dodany: 2012-07-19 14:22:10
 

Sylfidy - F. Chopin Taniec klasyczny miesza się z baletem, polega to na odwołaniach co do figur tanecznych i akrobacji wykonywanych na parkiecie. Sylfidy F. Chopina wybitnego polaka są tego doskonałym przykładem.

 

Sylfidy to charakterystyczna sztuka baletowa w którą wchodzą elementy tańca towarzyskiego. Są to czysto klasyczne części mocno nawiązujące do tradycyjnych form tańca mocno standardowych. W zamian balet zaszczepił do tańca nowoczesnego piruety, obroty i baletki. Sylfidy to nazwa zaczerpnięta z pradawnych wierzeń, według których sylfidy to leśne duszki lekkie i zwinne, dzięki czemu balet z całym swoim wdziękiem i formą stał się wprost idealny do oddania istoty sylfid a elementy takie jak baletki potęgują to wrażenie.

 

Fryderyk Chopin był kompozytorem muzyki klasycznej która dla baletu jest podstawą tak jak baletki. Sylfidy stały się szybko przebojem i przeniknęły do klasyki baletu, doprowadził do tego także oryginalny charakter dzieła pod względem tanecznym. Charakter ten wyraża się w przenikaniu się stylów tańca mamy tu hybrydę baletu i tańców standardowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sylfidy - F. Chopin
Nick: