Dodany: 2012-07-19 14:39:03

 

Śpiąca Królewna - P. Czajkowski Piotr Czajkowski był wielkim kompozytorem, tworzył muzykę do baletu. Większość jego dzieł zrobiła zawrotną karierę w świecie nie tylko baletu, ale też kulturze filmowej.

 

Akcja baletu rozgrywa się w siedemnastym wieku, balet jest skomplikowanym dziełem aby odniósł sukces musi współpracować ze sobą wiele osób, tak jak w ubiorze baletnicy baletki muszą współgrać z całą resztą stroju. W trakcie pracy nad Śpiącą Królewną po raz pierwszy zawiązała się współpraca pomiędzy Piotrem Czajkowskim a Mariusem Petipą autorem choreografii.

 

Ubiór postaci ww Śpiącej Królewnie opiera się na odpowiedniej scenografii której ważnym elementem jest strój tancerzy, wszyscy mają podobny, baletki jednokolorowe tak jak i tuniczki różnią się krojem. Motywem historii jest baśń francuska o śpiącej królewnie którą obudzić może tylko pocałunek zakochanego w niej księcia. Zamysłem autorów w wersji rosyjskiej do której muzykę ułożył P. Czajkowski było pokazanie nowych figur i strojów w tym baletki a także choreografii i libretta..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Śpiąca Królewna - P. Czajkowski
Nick: