Dodany: 2012-07-19 14:44:42

 

Trójgraniasty kapelusz - M. de FallaJezioro Łabędzie jest dramatyczną sztuką o tragicznym finale. Tak jak większość dzieł baletu tematem przewodnim jest miłość to niemal niezmienne w balecie tak jak baletki. W Jeziorze Łabędzim autorstwa P. Czajkowskiego znajdziemy czary, baśniowe postacie, leśne stworki i całą masę fantazji to cecha charakterystyczna sztuk baletowych nie mniej niż baletki w ubiorze baletnic.

 

Sam P. Czajkowski w zasadzie skomponował tylko muzykę, słowa i treść sztuki to dzieło Władimira Biegiczewa i Wasilija Gelcera. Jezioro Łabędzie składa się z trzech aktów, ale nie wydaje się zbyt długa, ponieważ ogląda się ją z naprawdę dużym skupieniem przykłada się do tego wspaniała muzyka P. Czajkowskiego.

 

Postaci występujące w dziele to: Odetta(królowa łabędzi), książę Zygfryd i jego matka Zygfryda, Benno kompan Zygfryda, Rotbart czarnoksiężnik, Odylia jego córka, Wolfgang opiekun księcia Zygfryda, błazen, łabędzie. Muzyka P. Czajowskiego napisana do Jeziora Łabędziego zyskała przychylność ogółu i przeniknęła do kultury masowej jak baletki, użyto jej w wielu filmach między innymi w filmach: „Billy Elliot”, „Czarny łabędź”

Dodaj nowy komentarz do artykułu Trójgraniasty kapelusz - M. de Falla
Nick: