Dodany: 2012-07-19 14:50:33

 

Dziadek do orzechów - P. CzajkowskiBalet ma wiele autorskich sztuk są napisanych tylko dla niego. Kompozytor P. Czajkowski napisał klasyczne dzieła które stały się prawdziwym kanonem baletu i jego znakiem rozpoznawczym tak jak baletki, dziełem Czajkowskiego jest np. Dziadek do orzechów.

 

Jest to bardzo ciekawa sztuka i kompozycja muzyczna, jest tak oryginalna jak same baletki, co ważniejsze jest to jedno z najlepszych dzieł jakie powstały w balecie uważają zgodnie wszyscy krytycy baletu. W Dziadku do orzechów jest mnóstwo nastrojowej muzyki opowiadającej historię jak wszystko inne w sposób liryczny i romantyczny jak ruchy w baletki.

 

Dziadek do orzechów szybko wszedł do standardowych ram klasyki baletu i jego norm które są wyznawane powszechnie przez najlepszych i najbardziej zdecydowanych w działaniu kompozytorów. Dziadek do orzechów jest dziełem epokowym i przez to wiecznym, nie traci na świeżości, ciągle powstają nowe i świeższe wersje tego dzieła, ciekawe i unikalne. Dziadek do orzechów jako dzieło klasyczne uczestniczył w tworzeniu baletu od podstaw na potrzeby tej sztuki powstały niektóre figury baletowe..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dziadek do orzechów - P. Czajkowski
Nick: