Dodany: 2012-07-19 14:52:44
 

BajaderaBalet ma kilka twarzy a jedną z nich jest orientalna twarz. Bardzo znany dziełem baletu orientalnego jest Bajadera, utwór pochodzi z 1877 roku. Oryginalna Bajadera odeszła w niepamięć, choreografia i muzyka były zmieniane wiele razy, przez co oryginał uległ zatarciu.

 

Wiadomo natomiast, że stroje zawierały te same elementy: baletki, tuniki, spódniczki. W 1920 roku doszło do dużej zmiany Bajadery, zostały dopisane nowe wariacje muzyczne w części Solara a dokonał tego Wachtang Czabukiani rewelacyjny tancerz, nie był jednak na tyle osobliwy żeby wymagać specjalnych części stroju takich jak baletki.

 

Choreografia ewoluowała w coraz trudniejsze formy, rozwijała się dynamicznie na szczęście nowe akrobacje nie wymagały nowych baletki. Oficjalnie obowiązują dwie główne wersje Bajadery pierwsza cztero- aktowa grana na scenie TW-ON i krótsza od niej trzy aktową, którą wieńczy scena cieni. Miejscem akcji baletu są Indie, opowiada o zakochanym w tytułowej Bajaderze wojowniku, do akcji miesza się zazdrość i okrucieństwo niespełniona i nieszczęśliwa miłość..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Bajadera
Nick: