Dodany: 2012-07-19 15:02:42

 

Czym jest baletTaniec ma kilka głównych rodzai jednym z nich ocierającym się o klasykę bez wątpienia jest balet. Balet to nie tylko taniec to sztuka. Sztuka dlatego, że balet oferuje przedstawienia podobne do tych teatralnych, są one tak samo sztuką jak zwykłe przedstawienie w teatrze.

 

Balet ma też swój osobliwy strój na który składają się bardzo rozpoznawalne buty do baletu zwane baletki, baletki to wykonane z delikatnych i wysublimowanych materiałów obuwie do tańca baletowego. Baletki są o tyle ważne, że są tak zaprojektowane aby umożliwiały sprawne wykonywanie figur akrobatycznych i artystycznych co jest kwintesencją baletu jako takiego.

 

Balet jest wyjątkowy i niesamowity to prawdziwe dzieło sztuki teatr przedstawiony za pomocą tańca i muzyki, muzyka jaka tu występuje to oczywiście muzyka klasyczna komponowana specjalnie na dane przedstawienie, brak tu słów nikt nic nie mówi aktorzy są tancerzami a taniec jest ich mową. To cała siła baletu jest on dość niestandardowy więc zarezerwowany jest dla wytrwałych osób mocno nim zainteresowanych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest balet
Nick: