Dodany: 2012-07-20 08:03:49

 

Ubiór baletowyWażną częścią baletu jest ubiór, to walor wizualny. Na ubiór baletowy składa się kilka zasadniczych elementów a są to: suknia baletowa, baletki, makijaż. Dla trzymania właściwej pozycji najważniejsze są baletki i suknia baletowa, baletki decydują także o mobilności na parkiecie, każdy ruch zaczyna się od nich.

 

Ubiór baletowy ma kilka zadań do spełnienia musi współgrać z nastrojem sztuki i choreografią dopiero wtedy uczestniczy w tworzeniu nastroju i wrażenia. Oddanie nastroju sztuki lub sceny leży w roli makijażu, musi być on perfekcyjnie wykonany i utrzymany w stanie niezmiennym przez całą sztukę. Często makijaż jest zmieniany w trakcie trwania sztuki pomiędzy aktami, tak by lepiej oddawał akcję dramatu.

 

Pozostałe składniki ubioru nie mają aż takiego znaczenia w tym względzie, trudno oczekiwać żeby baletki mogły być instrumentem do budowania nastroju z widowni ledwo je widać a co dopiero dostrzec jakieś szczegóły. Strój baletowy jest bardzo kompletny i podzielony, suknia i baletki odpowiadają za ruchy tancerza i ogólne wrażenie a makijaż za nastrój..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ubiór baletowy
Nick: