Dodany: 2012-07-20 08:17:35

 

Buty baletoweBalet to sztuka i taniec w jednym. Dlaczego? Bo w nim taniec i muzyka zastępują słowa, balet jest wyjątkowy ze względu też na ubiór jaki się w nim stosuje, zwłaszcza buty. Baletki to obuwie standardowe w balecie umożliwia wykonywanie figur baletowych od najtrudniejszych obrotów po najłatwiejsze, warto się nad tym zastanowić.

 

Baletki zyskały sporą popularność jako obuwie do codziennego użytku, noszone każdego dnia na zwykły użytek, są to oczywiście inne baletki niż te które noszą baletnice o ile inne? Przede wszystkim są wykonane z innych materiałów i wyrobów, są innej kolorystyki i nie mają takich właściwości jak zawodowe baletki są znacznie bardziej ograniczone, dużo mniej elastyczne i odporne. To jak wiadomo obuwie do normalnego użytku nie musi spełniać wysokich standardów jakie stoją przed fachowym obuwiem baletowym na najwyższym poziomie, najwyższym jaki tylko może być artystycznym, zawodowym.

 

Do wykonywania akrobacji na parkiecie potrzebne jest specjalne obuwie i z myślą o tych figurach zaprojektowano baletki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Buty baletowe
Nick: