Dodany: 2012-07-20 08:19:21

 

Choreografia baletowaChoreografia to układ taneczny, sposób wykonywania ruchów, pozy, gesty a także mimika twarzy. Z choreografią mamy do czynienia w tańcu a przez to i w balecie. Choreografia baletowa różni się od tej w tańcach klasycznych, mimo iż balet jest zbliżoną formą do tańca klasycznego.

 

Znacznie więcej w balecie obrotów i piruetów oraz poruszania się na czubkach palców. Choreografia baletowa jest wspierana przez suknię baletową, baletki, po to by zbudować odpowiedni dla sztuki nastrój.

 

Choreografia w balecie zastępuje słowa, przez to wszystkie jej części czy to mniejsze czy większe są bardzo istotne nawet baletki mają znaczenie. Choreografii baletowych jest całe mnóstwo a są one jednym z najważniejszych dla widza składników baletu, najbardziej wymownym i obserwowanym niemal przez cały czas tak jak baletki. Choreografia musi być doskonale dobrana pod sztukę, pod to co się w niej dzieje, dlatego że jej zadaniem jest jak najlepiej oddać akcję sztuki. Choreografia jest nieodłącznym składnikiem baletu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Choreografia baletowa
Nick: