Dodany: 2012-07-20 08:21:56

 

Czy przedstawienia baletowe są drogieWyjście do teatru jest raczej tanie, cena biletów to około 20 zł, większość osób może sobie na nie pozwolić. Balet jest specjalnym rodzajem teatru, cena biletów jest znacznie wyższa niż do zwykłego teatru.

 

Może sięgać kwot rzędu kilkuset złotych, nie wynika to jednak z próżności. Przedstawienie baletowe jest o wiele droższe niż zwyczajne wynika to z np. droższych strojów na same baletki trzeba wydać kilkaset złotych a do tego dochodzi suknia baletowa, choreografia, muzyka, scenografia. Wszystko to kosztuje, przygotowania artystów do sztuki, próby, wynajęcie sali to poboczne koszty. Nieraz treningi są bardzo kosztowne jeśli zużyje się kilka par baletki trzeba zakupić nowe.

 

Baletki mają swoją określoną żywotność, i raz na jakiś czas zachodzi potrzeba uzupełnienia ich składu, to samo dotyczy sukni baletowych. Warto zauważyć, że na różne sztuki w zależności od gatunku i nastroju baletu potrzeba innej kolorystki strojów a także i muzyki o ile nie jest to dzieło klasyczne. Ułożenie choreografii wymaga zatrudnienia zawodowego choreografa który idealnie ją wymyśli i pokaże jak wykonać. Właśnie dlatego przedstawienia baletowe są drogie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy przedstawienia baletowe są drogie
Nick: