Dodany: 2012-07-20 08:28:08

 

Gdzie w Polsce szukać przedstawień baletowychTeatry to miejsca w których możemy zobaczyć sztuki teatralne, większość osób myśli, że teatr to tylko tradycyjne spektakle. Nie jest to prawdą, w rzeczywistości w teatrach odgrywane są sztuki nieco mniej znane i popularne jak np. sztuki baletowe.

 

Balet ma swoją własna widownię miłośników i miłośniczki baletki, sukni baletowych itp. większość sztuk baletowych jest grana w operach, i teatrach narodowych. Poza teatrami narodowymi, balet można jeszcze zobaczyć w teatrach muzycznych i wielu innych. We wszystkich jednak balet wygląda tak samo, też są baletki, baletnice, tancerze scenografia, muzyka poważna.

 

Balet jest grywany w tetrach, bo z czego nie każdy zdaje sobie sprawę jest on rodzajem przedstawienia teatralnego tak jak opera, jest to nietypowy gatunek teatru inny nie tylko ze względu na baletki czy resztę garderoby, ale też muzykę i scenografię oraz ruchy tancerzy. W Polsce teatry w których możemy zobaczyć balet to między innymi: Opera Narodowa i Teatr Wielki w Warszawie, Teatr Narodowy w Poznaniu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gdzie w Polsce szukać przedstawień baletowych
Nick: