Dodany: 2012-07-20 08:54:12

 

Stroje do baletu Balet jest nietypowym rodzajem tańca, prezentowanego w teatrze co jest rzadkością. Balet ma swój własny strój taneczny, składają się na niego baletki, suknia baletowa, makijaż. Zadaniem stroju baletowego jest osiąganie określonego wyglądu tancerzom.

 

Często wzbogaca się je o dodatki stanowiące silne uzupełnienie efektu jaki ma wywołać strój. Jednym z takich dodatków są kryształy swarovski, jest z nimi pewien problem mianowicie nie da się ich umieszczać wszędzie gdzie się tylko chce. W zasadzie stroje baletowe mają w tej kwestii silne ograniczenia, nie da się umieścić zbyt dużych kryształy swarovski na nich.

 

To największa wada strojów, podkreślają choreografowie. Często naszywa się kryształy swarovski na baletki, trafiają na nie wyselekcjonowane małe kryształy, bardzo dokładnie oszlifowane, tak by nie było zagrożenia porysowaniem czy to parkietu czy samych butów, lub zawodniczek w wypadku zderzenia. Stroje do baletu są mocno ograniczone w swojej formie i przez to możliwości ich upiększania są okrojone..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Stroje do baletu
Nick: