Dodany: 2012-07-20 09:19:24

 

Buty do baletuBaletki są wymyślonym na potrzeby baletu obuwiem. Stworzono je z myślą o skomplikowanych figurach tanecznych, akrobacjach i innych pozach. Baletki są najważniejszym elementem stroju baletowego, bez nich nie można wykonać najmniejszego ruchu w właściwym kierunku, są niczym kryształy swarovski w kolii.

 

Dzięki ich nietypowemu wyglądowi baletki idealnie nadają się do przyciągania wzroku widzów i budowania w ten sposób rzeszy wiernych fanów. Bardzo często wymyśla się różne odmiany baletek w celu dobrania ich do sytuacji i przedstawienia całego stroju jak najlepiej, podobnie jak z kryształy swarovski. Większość baletek ma swoje specjalne oznaczenia co do wykonawcy oraz typu jaki stanowią, to podstawowe informacje niezbędne do prawidłowego ich używania.

 

Krój baletek i kolorystyka są najważniejszymi ich cechami pod tym względem przypasowuje się je do scenografii i choreografii przedstawienia tak jak kryształy swarovski do reszty ubioru damskiego. Balet jako sztuka nietypowa potrzebuje innych od wszystkich butów nadających się do tańczenia tych skomplikowanych figur..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Buty do baletu
Nick: